Dnes čtěte


První smartphone určený pro kryptoměny
Švýcarská společnost Sirin Labs chystá první smartphone určený pro kryptoměny. Mobil s názvem Finney má fungovat na principu blockchainu, ale jinak půjde o běžný telefon s Androidem.
Co je to konsenzusový algoritmus v síti Blockchain
Blockchainy nejsou ve výchozím nastavení decentralizované, což znamená, že se v tomto případě dostávají ke slovu konsenzuální protokoly.
Důvěra lidí v Bitcoin stále roste
I když akcie a Bitcoin jsou různé formy aktiv a každá má své výhody a nevýhody, tak si jsou v pár věcech podobné.
EU a přísnější pravidla pro digitální měny
Evropská unie vydala novou, již pátou směrnici ohledně praní peněz, která vstoupila v platnost 9. července (července) 2018. Nová opatření budou určovat nový právní rámec pro evropské finanční kontrolory
Past na naivní investory, „půlení“ bitcoinu na obzoru
Howeycoins jako upozornění na kryptoměnové podvody, rekordní zájem investorů o nově vznikající kryptoměny, vstup slavného fondu Andreessen Horowitz na kryptoměnový trh, vzrůstající důvěra těžařů v bitcoin a osamostatnění „zabijáka etherea“ EOS.
Další hard fork Bitcoin cash plánovaný na listopad 2018
Teprve nedávno zveřejnili vývojáři Bitcoin ABC plán dalšího zlepšení  Bitcoin CASH (BCH) s názvem " Listopad 15 Upgrade Timeline ". Tento plán detailně popisuje, co programátoři plánují udělat ještě před samotným hard Fork.
CBOE požaduje schválení SEC pro Bitcoin futures
Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) ve Spojených státech dostala od společnosti CBOE Global Markets žádost o udělení Bitcoin ETF licence, která by přinesla možnost investovat do Bitcoinu pro ještě větší institucionální základnu investorů.
Bezpečné útočistě pro těžaře v Japonsku
Z důvodu stále přísnější regulace se těžaři kryptoměn přemisťují do nových regionů kvůli levným a efektivnějším operacím.
Startupovým hitem jsou kryptoměny
Kryptoměny hýbou startupovou scénou. V loňském roce byly nejdynamičtěji rozvíjející se oblastí, na kterou se zaměřovaly české startupy.